Třída 3. A

Třídní učitelka: 

Mgr. Jana Navrátilová, navratilova@zscernahora.cz

22 žáků: 11 chlapců, 12 děvčat

 

Třídní aktuality:

Moji milí třeťáci,

bylo mi s vámi celé tři roky moc dobře. Spostu věcí jsme se společně naučili, stala se z vás parta správných dětí. Přeji vám krásné prázdniny a správné vykročení do 4. třídy. 

Jana Navrátilová

 

Malí angličtináři


Family members


Prezentace Word of Life


Easter traditions

Velikonoce jsou tu, a tak jsme si vyzkoušeli několik tradičních aktivit - vyrobili jsme si velikonoční korunu, hledali vajíčka, která na školní zahradě snesl Easter Bunny, a nakonec jsme závodili v koulení vajíček. Užili jsme si spoustu zábavy.

Happy Easter to everybody!


St. Patrick´s Day

Dne 17. března se slaví Den sv. Patrika, irského patrona. Oslavy v Irsku i zemích s velkým množstvím irských přistěhovalců (např. USA) bývají bujaré. I my jsme se v tento den oblékli do zelené barvy.

Hodina angličtiny s Jakem

Máme za sebou další hodinu s rodilým mluvčím, tentokrát Britem Jakem. Představili jsme sebe i svou rodinu, ukázali jsme Jakeovi své školní pomůcky a popsali je. Také jsme si hezky popovídali o tom, jaké domácí mazlíčky doma máme a co rádi jíme. Bylo to moc fajn.   
Christmas Sweater Day

Třetí pátek v prosinci se ve Spojených státech amerických slaví "Den vánočního svetru". I my jsme si pro navození vánoční atmosféry tyto vtipné kousky oblékli. A navíc k nám do hodiny angličtiny právě v tento den přišel rodilý mluvčí, Američan z Los Angeles s vánočním jménem Rudolph. Stejně tak se totiž jmenuje Santův nejoblíbenější sob. :-) 

Rodilý mluvčí v hodině angličtiny

V pátek 26. listopadu zavítal do naší hodiny angličtiny rodilý mluvčí, Američan Jim. I když se anglicky učíme necelé tři měsíce, zvládli jsme všechny aktivity na jedničku s hvězdičkou a vysloužili jsme si Jimovo "tetování" pro zdatné jazykáře. yes 


Thanksgiving Day - meet our turkey


Rainbow colours everywhere aneb Procvičujeme barvičky