Teachers as Learners - Učitelé jako žáci

Zahájení projektu: 1. června 2024

Konec projektu: 30. listopadu 2025

Výše grantu: 19 163 euro

Plánované akce: 8 zahraničních mobilit zaměstnanců školy (Irsko, Malta, Německo, Kypr)

První zahraniční mobility

První dvě zahraniční mobility již máme za sebou. Mgr. Iva Třetinová a Mgr. Jana Holcnerová strávily během letních prázdnin 14 dní v irské metropoli Dublinu. Jak svůj pobyt hodnotí?

„Letos jsme dostaly skvělou příležitost rozšířit nejen své jazykové vybavení a všeobecný kulturní přehled, ale i seznámit se s moderními didaktickými postupy. Atmosféra tepajícího velkoměsta, ale i malebná přímořská krajina nás okouzlily. Dalším z řady benefitů našeho studijního pobytu bylo navázání mezinárodních kontaktů a výměna zkušeností mezi učiteli.“

Věříme, že náš projekt dostojí svému názvu a že „učitelé jako žáci“ budou motivovat. Budou živým důkazem toho, že neustrnuli, že mají snahu se i nadále vzdělávat, že jejich celoživotní posláním je nejen učit, ale i SE učit.

Žádost Erasmus+ schválena

Program Erasmus+ umožňuje zahraniční výjezdy a podporuje mezinárodní spolupráci. Přináší inovace do vzdělávání a v účastnících podporuje všeobecný rozvoj dovedností. Těší se veliké oblibě a zájmu i v oblasti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, není tedy divu, že v letošní výzvě bylo podáno 366 žádostí o zahraniční mobility učitelů.

S radostí jsme přijali zprávu o tom, že naše žádost o jazykové a metodologické kurzy pro 7 zaměstnanců naší školy ve výši 19 163 euro patří mezi 66 schválených. Je to veliký úspěch!