TŘÍDA 7. A

Třídní učitelka:  Mgr. Daniela Krajíčková

Email:  krajickova@zscernahora.cz

Počet žáků ve třídě: 15 (8 chlapců, 7 dívek)

 

 

Pečeme perníčky

AKTUALITY:

19. dubna - anglické divadlo Henry and 6 Wives

22. - 26. dubna Týden duševního zdraví v rámci projektu Hrdá škola

25. dubna - přednáška o Thajsku

 

Exkurze do pivovaru

V černohorském pivovaru jsme se dozvěděli, jak se vyrábí pivo. Ochutnat jsme bohužel nedostali. Že bychom si ho v příští praktické hodině vaření připravili sami? Hmmm, tak prý ne!

Henry and 6 wives

Brněnské Domino Theater nás pozvalo na další anglické představení, tentokrát o významném tudorovském panovníkovi Jindřichovi VIII. Tragické téma, ale vtipné zpracování - obojí nás bavilo.

Croissant po česku :) mňamka!

Hodina zeměpisu

V rámci učiva zeměpisu jsme se podívali do Kalifornie a zahrál jsme si na hippies.

Praktické činnosti - exkurze v Zemědělském družstvu Bořitov

Živočišná výroba, chov krav a býků, zpracování mléka a spoustu dalšího bylo tématem naší návštěvy ZD.

Basketbal

V pátek 22. března proběhlo školní kolo v basketbalu mladších žáků a žákyň (6. a 7. třída). Nejprve se utkali kluci. Zvítězili sedmáci, i když až po samostatných hodech na koš. Následoval netradiční zápas děvčat proti chlapcům, na který se všichni těšili a dokonce se přijímaly "sázky" na vítěze. Radovat se pak mohl ten, kdo si vsadil na děvčata. Kolik že to bylo? 16:2??? wink

Technická olympiáda

Adam a Tonda, společně s Danem ze 7.B, reprezentovali naši školu na Technické olympiádě, kterou organizovala TEGA Blansko. Byla to naše první zkušenost s podobnou soutěží a dařilo se nám skvěle. Z 30 přihlášených žáků skončili všichni do desátého místa, což je obdivuhodný výkon. Blahopřejeme!

Svět hmyzu

V přírodopisu jsme poslední hodiny pracovali na projektu Svět hmyzu. Vytvořili jsme skupinky a každá zpracovávala jedno téma - např. stavba těla hmyzu, brouci, motýli atd. Pomocí internetu, učebnic jsme  vyhledávali informace, ze kterých jsme vytvořili prezentaci. Poslední hodinu jsme měli vědeckou konferenci, ve které každá skupinka přednesla ostatním informace, které nastudovala. Povídání před tabulí bylo pro některé z nás docela těžké, ale všichni jsme to zvládli.

Peču, vařím, smažím.......hodiny praktických činností

 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Gratulujeme Valerii k 1. místu ve školním kole a ke krásnému výsledku v kole okresním.

Den her

Tortilla plněná kuřecím masem

Jedno z našich nejpovedenějších výtvorů v hodině vaření :)

Vánoční besídka

Vánoce jsou tu a my si naše těšení zpříjemnili dárečky, cukrovím a společnými aktivitami.

Krabice od bot

I letos se naše třída zapojila do vánoční akce Krabice od bot. Podařilo se nám vybrat peníze na dva dárkové poukazy pro chlapce z dětského domova. Doufáme, že jim udělají radost.

Laboratorní práce z přírodopisu

 V hodině přírodopisu nás čekala další laboratorní práce, tentokrát jsme zkoumali žížalu obecnou.Měli jsme za úkol popsat vnější i vnitřní stavbu těla, se žížalou jsme prováděli různé pokusy a odpovídali na otázky z pracovního listu. 

"The Beatles II"

V pokračování výchovného koncertu o skupině Beatles jsme se dozvěděli mnoho dalších informací o této světoznámé skupině. Společně jsme si také zazpívali jeden z jejích hitů Let it be.

Halloweenská diskotéka