KRÁSNÉ PRÁZDNINY!!!

 

Třída 8.B 

Třídní učitelka: Mgr. Helena Holková

holkova@zscernahora.cz

Počet žáků: 15 (9 dívek a 6 chlapců)

 

 

 

Aktuality:

sobota 29. 6. - neděle 1. 8. - prázdniny

pondělí 2. 9. - nástup do školy :-)

 

 

Sportovně branný den - Lysice, zámecká zahrada

Planetárium a úniková hra Brno

Narozeninové překvapení pro paní učitelku

 

YOU DREAM WE RUN 2024

Muzeum a Úřad práce Blansko

Běh Černou Horou 8. 5.

INDIE - zeměpisná přednáška 

Easter 2024

Tak ano, jsme už osmáci, ale na některé aktivity ještě nejsme příliš staří. :-D Blížící se velikonoční svátky jsme přivítali různými variacemi na tradice anglicky mluvících zemí. 

Charitativní prodej svačinek 27. 3.

Ve středu před velikonočními prázdninami uspořádali osmáci tradiční charitativní prodej svačinek. Tentokrát pomůžeme mladé mamince samoživitelce, která se stará o malého syna a sama trpí roztroušenou sklerózou (donio.cz). Žáci i učitelé napekli a připravili úžasné slané i sladké dobroty a prodalo se vše do posledního drobečku. Podařilo se vybrat 16200 Kč. Všem děkujeme a těšíme se na příští rok!

https://www.donio.cz/pomoc-samozivitelce-s-roztrousenou-sklerozou

 

PROJEKT VODA

Od pondělí 18. 3. do pátku 22. 3. jsme na Základní škole Černá Hora pracovali na celotýdenním projektu Voda, do kterého se zapojil celý osmý ročník. Během tohoto týdne jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí. První den jsme se seznámili s tématy projektu a sestavili jsme myšlenkovou mapu. Druhý den jsme pracovali v počítačové učebně na prezentacích. Třetí den byl hodně praktický. Dělali jsme spoustu zajímavých pokusů, jako například jak naučit plastelínu plavat. Čtvrtý den se nesl ve jménu ekologie. Dozvěděli jsme se spoustu věcí, třeba jak se voda čistí. Poslední den jsme prezentovali naši celotýdenní práci žákům čtvrté třídy. Předvedli jsme jim i mnoho pokusů souvisejících s tématem. Tímto bychom chtěli poděkovat paní učitelce Krajíčkové a paní učitelce Jenderkové, že pro nás připravily tento projekt plný zajímavých informací a pokusů. Už se těšíme na další podobnou akci.

 

Magdalena Gábrová

 

Hrdá škola - Den společného umění

St. Patrick´s Day

Tvoje cesta načisto

Preventivní program Policie ČR nám na příběhu inspirovaném skutečnou událostí přiblížil osudy drogově závislých a ukázal nám, jak tenká je hranice mezi zábavou a tragickým koncem. Měli jsme možnost prověřit naše znalosti práva a vyzkoušet si, jak moc alkohol a drogy ovlivňují naše vidění a vnímání.

BRUSLENÍ 

Wish Tree

Naše přání pro rok 2024 už visí. Paní učitelka upřímně věří, že to Ondrovo se nesplní. wink

Vánoční besídka 2023

Christmas English

Scavenger hunt, bingo, word codes.

Merry Christmas and Happy New Year.

Kanadské palačinky s javorovým sirupem

Do první lekce naší anglické učebnice Bloggers jsme vstoupili videem o Vancouveru. Ve vánočním čísle časopisu Ready, který odebíráme, jsme četli o Kanadě. A protože se říká, že do třetice všeho dobrého, zpestřili jsme si předvánoční týden přípravou kanadských palačinek podle originálního receptu. 

Prozradíme vám velké tajemství - ty české jsou mnohem lepší. wink

Příprava na vánoční besídku :-)

BRNO 7. 12.

PREVENTIVNÍ PROGRAM + VÁNOČNÍ TRHY

KRABICE OD BOT 2023

Thanksgiving Day

Den s českou vlajkou

Suit Up Day 17. 10. 

Trivia Quiz

Připravili jsme si pro své spolužáky kvízy všeobecných znalostí. Procvičujeme minulý čas, tvoření otázek, práci s internetem a PowerPointem.

Z New Yorku k Indiánům

Střípky ze své cesty do USA poskládané do zajímavé mozaiky nám přivezl pan Kocůrek. Procvičili jsme si angličtinu a také jsme přednášejícího vyzpovídali do školního časopisu. 

Výměnný pobyt v Halberstadtu

Na dny strávené v německém Halberstadtu a okolí budeme ještě dlouho vzpomínat. Už se moc těšíme na to, až svoje nové kamarády zase uvidíme, tentokrát u nás v Černé Hoře. 

Více fotografií naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/Jb3UEWhf3g7bBjgVA.

Po návratu jsme v hodině angličtiny společnými silami vytvořili text mapující náš pobyt. Začínáme být profíci.

Přespolní běh 2023

Ellen reprezentovala školu na letošním přespolním běhu. Vyzkoušeli jsem si roli sportovních novinářů a výsledkem je reportáž. V angličtině.