KRÁSNÉ PRÁZDNINY PLNÉ SLUNÍČKA A POHODY!!!!!

Jarní prázdniny | Základní škola Mohelnice

TŘÍDA 6. A

Třídní učitelka:  Mgr. Zuzana Jalová

Email:  jalova@zscernahora.cz

Počet žáků ve třídě: 19 (9 chlapců, 10 dívek)

Aktuality:

 

 

Rozvrh hodin 6. A

Nejlepší žákyně 6. A

Za nejlepší žákyni třídy 6. A jsme zvolili Nikol Fišnarovou. Tento titul si plně zasloužila a s hrdostí byla také přijata místostarostou Černé Hory. Všichni Nikol blahopřejeme! 

English Star 

Letos se naše škola zúčastnila mezinárodní soutěže English Star, ve které zazářila Laura Vlková. Všichni jí to moc přejeme a těšíme se na další reprezentaci školy v její oblíbené disciplíně. :o)

Cooking show

Angličitinu se neučíme jen teoreticky z učebnice, ale snažíme se ji co nejvíce převádět do praxe. Učíme se o jídle, potravinách, vaření a s tím spojenou gramatiku. Proto jsme si udělali praktickou hodinu, kdy jsme si podle anglického receptu a instrukcí v angličtině každý upekl svou pizzu. Myslím, že se všem povedla a že si ji zvládnou připravit i doma. Přeji všem dobrou chut :o)

Zdobíme si třídu

V hodinách výtvarné výchovy nejen tvoříme nové obrazy a jiné výtvory, ale také se věnujeme výzdobě naší třídy. Tým šikovných nástěnkářek a dekoratérek společně vytvořil nové nástěnky, na které vybraly nejhezčí obrázky z naší tvorby. Tým kluků pracantů zase asistoval panu školníkovi při samotném zavěšování nástěnky. Děkujeme Nikolce, která nám poskytla sítě, ze kterých jsme nástěnku vytvořili. 

Také k nám konečně dorazily naše krásné vzorované látky z modrotisku. Všichni jsme z toho měli velikou radost :o)

Pizza Day

"So, the dough is ready. What shall we put on top?"

Řízené rozhovory o přípravě pizzy nás nasměrovaly do cvičného bytu. Reálné pizzy jsou chutnější než ty v učebnici. 

Sandwich Day

Jak důležitou roli hrají sendviče a čaj s mlékem v anglicky mluvících zemích? No, důležitou! O sendvičích toho hodně víme a některé tradiční už umíme i vyrobit. Chutnaly nám všechny. I čaj s mlékem si našel své příznivce.  

Earth Day

V hodině angličtiny se neučíme jen základům jazyka a umění domluvit se a porozumět. Snažíme se také dětem ukazovat, co se děje v anglicky mluvících zemích, jaké svátky se tam slaví a ukázat jim více z anglické kultury. 22. 4. se po celém světe slavil Den země. My jsme se zabírali problematikou ekologie a problémů s životním prostředím, především tím, co můžeme udělat sami pro naši planetu. Věřím, že si něco z toho vzali děti k srdci :o)

Týden duševního zdraví

V rámci projektu Hrdá škola jsme minulý týden prožili Týden duševního zdraví. Začali jsme trochu odlehčeně a udělali si sami ze sebe legraci. V rámci třídnické hodiny proběhla soutěž, nebo spíš pokus, o největší bublinu. Každý dostal svou žvýkačku a učili se navzájem dělat bubliny :o)

V hodině angličtiny jsme se pokusili navodit příjemnou atmosféru a trochu si odpočinuli. Děti se uvolnili a s tóny uklidňující hudby se přidali k řízené meditaci a nechali se unášet na vlnách vlastní fantazie. Bylo to velmi příjemné :o)

Moc se těšíme na další hravé dny s Hrdou školou! 

Beseda s paní spisovatelkou Petrou Braunovou

Easter 2024 

Vyzkoušeli jsme si "egg rolling" a "egg hunting", zopakovali jsme si základní slovní zásobu, vyluštili jsme šifru a vyběhali si velikonoční básničku, kterou jsme se pak naučili nazpaměť. Sice jsme ji při pohledu na čokoládová vajíčka hned zapomněli, ale alespoň v krátkodobé paměti uložená byla. ;-)

Happy Easter!

St. Patrick´s Day

Vyšívání na papír

V praktických činnostech jsme se pokusily vyšít obrázek na tvrdý papír. Některé z nás projevily skrytý talent.

Unusual sport disciplines

Popustili jsme uzdu své fantazii a vymysleli jsme nevšední sportovní disciplíny, které jsme potom prezentovali svým spolužákům. Kdo z vás by chtěl vyzkoušet "shark racing, jellyfish marathon, animal triathlon, skate jumping"?  

Třídní ostrov II

V úterý 16. 1. jsme se společně vydali do Brna na pokračování programu Třídní ostrov. Cesta byla bezproblémová a v rámci programu jsme si vybrali kapitána (v naší třídě kapitánku) lodi, na které vyplujeme na náš třídní ostrov. Plavba byla dobrodružná a plná nástrah, ale díky naší skvělé posádce a hlavně naší kapitánce jsme vše zvládli. Díky Lauro! :o)

Wish Tree

Naše přání pro rok 2024 už visí. Snad se nám splní.

Christmas English

Bingo, trimino, scavenger hunt, word codes, Christmas vocabulary quiz, čtení s porozuměním, miming game a spousta smíchu. 

Merry Christmas and Happy New Year.

Christmas sweater day - škola ve vánočním svetru

Dnes 21. 12. jsme se oblékli do vánočních svetrů a oblečků a společně se tak naladili na nadcházející období vánočních svátků :o)

Zdobíme strom na zahradě

Jedním ze společných úkolů v adventním kalendáři bylo nazdobit jablíčky strom. Proto jsme se domluvili a přinesli každý jablíčko. Našli jsme si v hodině Vv na zahradě krásný strom a ozdobili jej červenými jablíčky. Myslíme tak i na ptáčky, aby měli v zimě co jíst. Posíláme nadšený adventní pozdrav! :o)

Adventní čas v škole

Pomalu se nám blíží vánoce a spolu s dětmi začínáme nedočkavě odpočítávat zbývající dny do začátku vánoc. Ve třídě se nám objevil krásný a nápaditý adventní kalendář plný hezkých nápadů. Věřím, že se dětem líbí a že si s ním užijeme spoustu legrace. Moc děkuji za velikou pomoc paní asistentce! :o)

Krabice od bot 2023

Spolu s dětmi jsme se zapojili do charitativní akce Krabice od bot. Vybrali jsme obdarovat dvě děti, dívku 11-12 let a chlapce 9-10 let. Všem moc děkuji za krásné dárečky, které teď už putují ke svým novým majitelům. Napsali jsme dětem také malé dopisy, aby věděli, kdo jim krabici posílá a společnými silami jsme krabice hezky vánočně zabalili. Nakonec jsme je spolu odnesli na černohorskou radnici. Cestu jsme si užili dováděním v čerstvě napadeném sněhu. Udělat někomu radost je krásný pocit, ketrý zahřeje u srdíčka. :o)

Třídní ostrov

V úterý 14. listopadu jsme se zúčastnili programu Třídní ostrov v Brně. Společně jsme si užili cestování autobusem i vlakem, společně si nastavili třídní pravidla a zjistili o sobě něco nového a také jsme se spolu začali pracovat na tvorbě třídního ostrova, místečka, kam bychom se spolu rádi jednou vydali - všichni společně. Děti si za odměnu užili volné chvilky v centru Brna. Vše je krásně zachyceno na kouzelných fotkách naší asistentky paní Veselé. 

Halloween ve výtvarné výchově

Na chvíli jsme se odtrhli od svých výtvarných prací na papíře a povedlo se nám vydlabat takovéto tři krásné halloweenské dýně :o)

Okresní kolo ve stolním tenise

Suit-Up Day

Good pupils, bad pupils

Jak se ve škole chovají žáci 6. třídy? Chodí pozdě? Běhají po školních chodbách? Žvýkají? Nebo jsou vždy připravení? Dělají domácí úkoly? Pomáhají spolužákům? 

Ať tak, či tak, anglicky umějí vyjádřit leccos. A docela si skupinovou práci a následnou prezentaci užili. yes

 

Hello English!

V prvních dvou zářijových týdnech jsme oprášili, co umíme. Jde nám to skvěle.