Třída 1.B

Mgr. Jana Holcnerová, holcnerova@zscernahora.cz

13 žáků: 7 chlapců, 6 dívek

Skřítek a neobyčejné věci

Na Lipce v Brně na nás čekala pohádka o zakletém skřítkovi, kterého jsme se pokusili vysvobodit pomocí čtyř klíčků: slaměného, dřevěného, kamenného a hliněného. S těmito čtyřmi materiály jsme se více seznámili různými hrami a tvořením.

Projektový den - Zdravé stravování

Návštěva profesionálních hasičů v Brně

Včelí bzučení

Ve výukovém pořadu o včelách jsme se dozvěděli spoustu včelích tajemství od výživy včelích miminek, včelí „kariéry“ od uklízečky až po létavku, tajemství propolisu, medu a včelího vosku.

Masopust, masopust, do kola mě, holka, pusť!

Maškarním úterým před Popeleční středou vrcholí a končí Masopust, který je v současnosti hlavně symbolem legrace a zábavy. A přesně takové bylo i naše masopustní úterní dopoledne.
Hned ráno jsme se nastrojili do karnevalových kostýmů. Při běhacím počítání a čtení jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o tradicích Masopustu. Následovalo kuchtění tradičního masopustního pečiva - boží milosti, které nám moc chutnalo. A nemohla chybět ani karnevalová zábava, zpívání, tancování a lentilková soutěž. Nakonec jsme si vyrobili karnevalové škrabošky. Vše jsme zvládli na jedničku a přitom se náramně pobavili.
Video z výuky: https://youtu.be/gkVIR1yobGk

Pasování prvňáčků

Celý týden se nesl ve slavnostním duchu. Dva dny před vysvědčením jsme navštívili boskovické kino a poté i cukrárnu. V den pasování nás navštívili kamarádi z brťovské školky, aby viděli, jaký pokrok jsme za první pololetí zvládli. Některá cvičení si mohli vyzkoušet s námi v počítačové učebně. Odpoledne konečně přišla ta očekávaná chvíle. Nejprve jsme zhlédli představení žáků devátých tříd Šíleně smutná princezna a pak jsme byli pasování na žáky základní školy a dostali svoje první vysvědčení. Nakonec jsme si pochutnali na připraveném občerstvení a hurá na zasloužené prázdniny!

Konečně ta pravá zima, bobování to je prima!

Pásl ovčák ovce

Víte, že ovce pomáhají stěhovat rostliny? A proč je dobré mít ovečky v krajině? To vše a ještě mnohem více jsme se dozvěděli na Jezírku v Soběšicích. Pohladili a nakrmili jsme si živé ovečky, zahráli si různé hry a na závěr nás čekalo tvoření z vlny.

Čertovský tělocvik a oběd od čertic

Po čertovském učení jsme se s čerty, anděly a Mikulášem protáhli v tělocvičně. Po dopoledni plném výkonů jsme si s chutí dali polévku s andělskými vločkami, čertovské rachocení a perník od Mikuláše.

Přetahovaná

1. místo Ondřej Hlaváč     2. místo Alexandr Smetana    3. místo Alžběta Musilová

Čtenáři slabikáře

Od začátku školního roku už jsme poznali spoustu písmenek, umíme nejen slabikovat, ale začínáme číst slova a věty. Celý den jsme plnili čtenářské úkoly slabikářového krále Oty I. a protože jsme vše zvládli na výbornou, druhý den na nás čekala odměna. Při pasování na čtenáře slabikáře jsme od paní zástupkyně dostali krásné nové slabikáře, do kterých jsme se hned s chutí začetli.

Černohorská velryba, ta už se ani nehýbá.

Všechno zná a všude byla, blanenský bazén prošmejdila.

A pořád se něco hraje

Tento říjnový čtvrtek jsme začali zvesela s písničkami Dana Kubici. Program byl zaměřen na mapování a původ kořenů folkové a nově vytvořené lidové tvorby. Stali jsme se účinkujícími, společně jsme zpívali, doprovázeli a koncert se nám moc líbil.

Prvňáčci v regionálním Deníku

Blanenský deník vydává nově každou středu seriál Moje první školní tablo, který během několika měsíců představí prvňáčky z každé školy. Ve středu 4. října tak vyšly v Deníku i fotky našich malých prvňáčků.

Divadlo Radost - Tři čuníci nezbedníci

Poznáváme, učíme se...