Třída 4.A

Třídní aktuality:

24. 4. 2023 - 15:30 třídní schůzky + konzultace

27 4. 2023 - přednáška Amazonie

Třídní učitelka:

Mgr. Alena Gricová, gricova@zscernahora.cz

žáků: 11 chlapců, 12 dívek

 

 

 

Modrotisk

Den Země - sběr odpadků po Černé Hoře

Koncert - skupina Réva

Velikonoční pečení Jidášků

Easter 2023

Přispěli jsme k vyzdobení školního vajíčkovníku a přečetli a přeložili jsme si říkanku o velikonočním zajíčkovi. Dan ji už umí nazpaměť! yes

Happy Easter to everybody!

Velikonoční tvoření

Projekt 8. A -  VODA

Preventivní program - Jak být dobrým kamarádem

Třídní mazlíčci

Prezentace Word of Life

Zástupci Word of Life nás přišli pozvat na svůj letní tábor a při té příležitosti si pro nás připravili i hodinu plnou soutěží, her a smíchu. 

Kurz první pomoci

Vzdělávací program MOZEK

Valentine´s Post

Povídali jsme si o svátku svatého Valentýna, už i víme, proč se slaví. Vytvořili jsme valentýnky pro své blízké a poslali je express valentýnskou poštou.

Happy Valentine´s Day.

Den dvojčat (Hrdá škola)

Wish Tree

Zkusili jsme si zformulovat, co od roku 2023 očekáváme. Vznikl tak "WISH TREE" čili "STROM PŘÁNÍ". Kéž se nám všechna splní!

Christmas Race

První hodinu angličtiny v roce 2023 jsme věnovali malému ohlédnutí se za Vánocemi. Na 9 stanovištích jsme v týmech luštili, prolamovali kódy, počítali, vybarvovali, spojovali, ověřovali, co si pamatujeme z předchozích hodin. To vše, abychom zjistili, kde to má Santa Claus nejraději. Kde myslíte? cool

A comic from my class

Původně jsme měli psát komiks z běžné hodiny, ale když venku tak intezivně sněžilo... Paní učitelka nás poslala stavět sněhuláka. Alespoň na papíře. wink

Christmas with Maddy

Maddy Rasmussen z Minessoty nám vyprávěla o tom, jak se slaví Vánoce ve Spojených státech. Zopakovali jsme si i základní slovní zásobu. Na závěr jsme Maddy vybavili vánočními přáními, aby si měla v letadle na cestě zpět domů co prohlížet.

Merry Christmas, Maddy.

Thanksgiving Day

Jsou i ti nejmenší schopní uvědomit si, jaké vzácnosti ve svých životech máme? Ano, jsou. Jsou vděční za své domovy, rodiče, sourozence, domácí mazlíčky, kamarády, hračky, zdraví, jídlo i za život jako takový.

Podívali jsme se na animované video o původu významného amerického a kanadského svátku, pokusili jsme se na jeho základě převyprávět známý, neveselý příběh. Zvládli jsme to.

Zahráli jsme si hru "Where is the turkey?"

Happy Thanksgiving!

Plavání

Spelling

Učíme se hláskovat. Některým jde anglická abeceda natolik dobře, že by se mohli přihlásit do tradiční soutěže "Spelling Bee". yes

Veterans Day

Povídali jsme si o Dni veteránů, zopakovali jsme si, jak se čtou data, a vyrobili jsme si symbol tohoto významného dne - květ vlčího máku. 

Pečení svatomartinských rohlíčků

Halloween

Na přelomu října a listopadu na nás čekala spousta hallloweenských aktivit - strašidelné kostýmy, soutěž o "nejděsivější třídní vřískot", tradiční "trick-or-treating" a "apple bobbing". Zopakovali jsme si základní slovní zásobu, procvičili si hláskování a nezapomněli jsme ani na halloweenskou písničku a zombie tanec. 

Tvořivé činnosti

Planetárium

Dopravní hřiště

Výtvarná výchova