Třída 4.A

Třídní aktuality:

22. 12. 2022 - Vycházka ke krmelci a ptačí budce

23. 12. - 2. 1. - Vánoční prázdniny

9. 1. 2023 - Konzultace

10. 1. - 13. 1. - Lyžařský kurz Olešnice

Třídní učitelka:

Mgr. Alena Gricová, gricova@zscernahora.cz

žáků: 11 chlapců, 12 dívek

 

 

 

Den dvojčat (Hrdá škola)

Wish Tree

V hodině anglického jazyka jsme si zkusili formulovat, co od roku 2023 očekáváme. Vznikl tak "WISH TREE" čili "STROM PŘÁNÍ". Kéž se nám všechna splní!

Christmas Race

První hodinu angličtiny v roce 2023 jsme věnovali malému ohlédnutí se za Vánocemi. Na 9 stanovištích jsme v týmech luštili, prolamovali kódy, počítali, vybarvovali, spojovali, ověřovali, co si pamatujeme z předchozích hodin. To vše, abychom zjistili, kde to má Santa Claus nejraději. Kde myslíte? cool

A comic from my class

Původně jsme měli psát komiks z běžné hodiny, ale když venku tak intezivně sněžilo... Paní učitelka nás poslala stavět sněhuláka. Alespoň na papíře. wink

Christmas with Maddy

V hodině angličtiny nám Maddy Rasmussen z Minessoty vyprávěla o tom, jak se slaví Vánoce ve Spojených státech. Zopakovali jsme si i základní slovní zásobu. Na závěr jsme Maddy vybavili vánočními přáními, aby si měla v letadle na cestě zpět domů co prohlížet.

Merry Christmas, Maddy.

Thanksgiving Day

Jsou i ti nejmenší schopní uvědomit si, jaké vzácnosti ve svých životech máme? Ano, jsou. Jsou vděční za své domovy, rodiče, sourozence, domácí mazlíčky, kamarády, hračky, zdraví, jídlo i za život jako takový.

Podívali jsme se na animované video o původu významného amerického a kanadského svátku, pokusili jsme se na jeho základě převyprávět známý, neveselý příběh. Zvládli jsme to.

Zahráli jsme si hru "Where is the turkey?"

Happy Thanksgiving!

Plavání

Spelling

Učíme se hláskovat. Některým jde anglická abeceda natolik dobře, že by se mohli přihlásit do tradiční soutěže "Spelling Bee". yes

Veterans Day

V hodině angličtiny jsme si povídali o Dni veteránů, zopakovali jsme si, jak se čtou data, a vyrobili jsme si symbol tohoto významného dne - květ vlčího máku. 

Pečení svatomartinských rohlíčků

Halloween

Na přelomu října a listopadu na nás čekala spousta hallloweenských aktivit - strašidelné kostýmy, soutěž o "nejděsivější třídní vřískot", tradiční "trick-or-treating" a "apple bobbing". Zopakovali jsme si základní slovní zásobu, procvičili si hláskování a nezapomněli jsme ani na halloweenskou písničku a zombie tanec. 

Tvořivé činnosti

Planetárium

Dopravní hřiště

Výtvarná výchova