Třída 4.

30 žáků: 19 chlapců, 11 dívek

Třídní aktuality

Noc s Andersenem

V pátek jsme strávili šest hodin v naší černohorské knihovně, kde jsme zažili noc s Andersenem. Po přednášce o pověstech z okolí Černé Hory přišel na řadu pohádkový kvíz, kde děti odpovídaly na otázky, které se týkaly života  i díla dánského pohádkáře, připravili jsme si typický dánský pokrm, zahráli jsme si na nočního detektiva a odvážní se vypravili do tajemné komnaty. Děti si četly z pohádkových knih H. CH. Andersena a na závěr jsme se podívali na animovanou pohádku Sněhová královna, která letos slaví 180. výročí.

Věříme, že se dětem toto pohádkové dobrodružství líbilo a že si ho společně opravdu užily.

My school and I

Finišujeme s první lekcí naší učebnice Bloggers. Výstupem je - mimo jiné - i projekt, ve kterém jsme se snažili využít vše, co jsme se naučili. A že toho bylo! Umíme se představit, říct, kolik nám je let, kdy máme narozeniny, jaké jsme národnosti, odkud pocházíme, kde bydlíme, jakými jazyky mluvíme, co máme a nemáme rádi. Taky zvládneme popsat naši školu, vyjmenovat jednotlivé místnosti a vysvětlit, kde jsou. Své projekty prezentujeme před svými spolužáky.

Well done!

Vařím, vaříš, vaříme

Barvy země - výukový pogram

Karel IV.

Procvičování na PC

Listování

Wish Tree

Pokročilejší angličtináři zdobí "strom přání", a protože i my jsme v angličtině zdatní, připojili jsme se. Co jsme si přáli? "A dog, no school, health, good luck, peace, long sleep, Christmas every day" a mnoho dalšího. Tak snad se nám naše přání splní.

Christmas English

Bingo, scavenger hunt, word codes, trimino, čtení a kreslení, miming game, pohádkový Grinch a spousta smíchu.

Merry Christmas and Happy New Year.

Čertovská škola

A comic from my class

Jak se dětem podařilo využít znalostí a dovedností získaných v nulté lekci, můžete posoudit na komiksech, které vytvořily.

Hledejte za nimi tzv. social English (pozdravy, představení se, omluvu, žádost atd.), barvy, číslovky, školní pomůcky, množné číslo a rozkazovací způsob (tzv. classroom English). A mnoho dalšího.

Thanksgiving Day

V hodině angličtiny jsme zhlédli video o původu tohoto amerického svátku a povídali jsme si o tom, za co můžeme být ve svých životech vděční. Každý si pak dotvořil svého osobního krocana.

Den s českou vlajkou

Bruno - family park

Anthropos

Hello, English!

Zjišťujeme, že jsme přes prázdniny skoro nic nezapomněli. Opakování nám jde skvěle.

Well done! yes

Dopravní hřiště