Aktuality:

Mgr. Alena Gricová, gricova@zscernahora.cz
15 žáků: 6 dívek a 9 chlapců

Our uniform

V hodinách anglického jazyka jsme si povídali o školních uniformách, četli jsme o tom, co žáci ve Velké Británii do školy vůbec nosit nesmí. Překvapilo nás, že jsou zakázány i mikiny, džíny nebo šperky, a museli jsme uznat, že pravidla v naší škole jsou mnohem mírnější.

Potom jsme si ve skupinách navrhli vlastní školní uniformy. Takové, aby se nám líbily, byly pohodlné, trendy a cool.

Hodina s rodilým mluvčím

V pátek 20. června vedl naši hodinu angličtiny rodilý mluvčí, Kanaďan Victor. Procvičovali jsme oblečení a přítomný proběhový čas.

Prezentace Word of Life

Our house

Výstupem 4. lekce anglického jazyka byl projekt OUR HOUSE/ NÁŠ DŮM. Nejprve děti popsaly své skutečné domovy a poté vytvořily model fiktivního společného domu a ve skupinách zpracovaly jeho popis.

Dopravní soutěž

Škola v pyžamu

Egg hunting and egg rolling

Velikonoce jsou tu, a tak jsme si vyzkoušeli několik tradičních aktivit - hledali jsme indicie, které nám na školní zahradě uschoval Easter Bunny, a řešili velikonoční kvíz a závodili jsme v koulení vajíček. Užili jsme si spoustu zábavy.

Happy Easter to everybody!

St. Patrick´s Day

Dne 17. března se slaví Den sv. Patrika, irského patrona. Oslavy v Irsku i zemích s velkým množstvím irských přistěhovalců (např. USA) bývají bujaré. I my jsme se v tento den oblékli do zelené barvy.

S Jakem o bydlení

S Jakem jsme si povídali o bydlení. Měli jsme radost, že to, co se učíme v běžných hodinách angličtiny, skutečně funguje a my se můžeme dorozumět. smileyyes

Hodina angličtiny s Jakem

V pátek 21. ledna 2022 k nám zavítal další rodilý mluvčí, tentokrát Brit Jake. Povídali jsme si o rodině a domácích mazlíčcích.

Christmas Sweater Day

Třetí pátek v prosinci se ve Spojených státech amerických slaví "Den vánočního svetru". I my jsme si pro navození vánoční atmosféry tyto vtipné kousky oblékli. A navíc k nám do hodiny angličtiny právě v tento den přišel rodilý mluvčí, Američan z Los Angeles s vánočním jménem Rudolph. Stejně tak se totiž jmenuje Santův nejoblíbenější sob. :-)

Krabice od bot

Thanksgiving Day