TŘÍDA 6. A

Třídní učitelka:  Mgr. Zuzana Jalová

Email:  jalova@zscernahora.cz

Počet žáků ve třídě: 19 (9 chlapců, 10 dívek)

Aktuality:

21. 3.          Word of Life - konverzační hodina aj

27. 3.           Charitativní prodej (20,- Kč za kus)

28. 3.          velikonoční prázdniny

11. 4.          modrotisková dílna + deskohraní, Muzeum Blansko, 230,- Kč

17. 4.          Hasík (ve škole)

Rozvrh hodin 6. A

Vyšívání na papír

V praktických činnostech jsme se pokusily vyšít obrázek na tvrdý papír. Některé z nás projevily skrytý talent.

Unusual sport disciplines

Popustili jsme uzdu své fantazii a vymysleli jsme nevšední sportovní disciplíny, které jsme potom prezentovali svým spolužákům. Kdo z vás by chtěl vyzkoušet "shark racing, jellyfish marathon, animal triathlon, skate jumping"?

Třídní ostrov II

V úterý 16. 1. jsme se společně vydali do Brna na pokračování programu Třídní ostrov. Cesta byla bezproblémová a v rámci programu jsme si vybrali kapitána (v naší třídě kapitánku) lodi, na které vyplujeme na náš třídní ostrov. Plavba byla dobrodružná a plná nástrah, ale díky naší skvělé posádce a hlavně naší kapitánce jsme vše zvládli. Díky Lauro! :o)

Wish Tree

Naše přání pro rok 2024 už visí. Snad se nám splní.

Christmas English

Bingo, trimino, scavenger hunt, word codes, Christmas vocabulary quiz, čtení s porozuměním, miming game a spousta smíchu.

Merry Christmas and Happy New Year.

Christmas sweater day - škola ve vánočním svetru

Dnes 21. 12. jsme se oblékli do vánočních svetrů a oblečků a společně se tak naladili na nadcházející období vánočních svátků :o)

Zdobíme strom na zahradě

Jedním ze společných úkolů v adventním kalendáři bylo nazdobit jablíčky strom. Proto jsme se domluvili a přinesli každý jablíčko. Našli jsme si v hodině Vv na zahradě krásný strom a ozdobili jej červenými jablíčky. Myslíme tak i na ptáčky, aby měli v zimě co jíst. Posíláme nadšený adventní pozdrav! :o)

Adventní čas v škole

Pomalu se nám blíží vánoce a spolu s dětmi začínáme nedočkavě odpočítávat zbývající dny do začátku vánoc. Ve třídě se nám objevil krásný a nápaditý adventní kalendář plný hezkých nápadů. Věřím, že se dětem líbí a že si s ním užijeme spoustu legrace. Moc děkuji za velikou pomoc paní asistentce! :o)

Krabice od bot 2023

Spolu s dětmi jsme se zapojili do charitativní akce Krabice od bot. Vybrali jsme obdarovat dvě děti, dívku 11-12 let a chlapce 9-10 let. Všem moc děkuji za krásné dárečky, které teď už putují ke svým novým majitelům. Napsali jsme dětem také malé dopisy, aby věděli, kdo jim krabici posílá a společnými silami jsme krabice hezky vánočně zabalili. Nakonec jsme je spolu odnesli na černohorskou radnici. Cestu jsme si užili dováděním v čerstvě napadeném sněhu. Udělat někomu radost je krásný pocit, ketrý zahřeje u srdíčka. :o)

Třídní ostrov

V úterý 14. listopadu jsme se zúčastnili programu Třídní ostrov v Brně. Společně jsme si užili cestování autobusem i vlakem, společně si nastavili třídní pravidla a zjistili o sobě něco nového a také jsme se spolu začali pracovat na tvorbě třídního ostrova, místečka, kam bychom se spolu rádi jednou vydali - všichni společně. Děti si za odměnu užili volné chvilky v centru Brna. Vše je krásně zachyceno na kouzelných fotkách naší asistentky paní Veselé.

Halloween ve výtvarné výchově

Na chvíli jsme se odtrhli od svých výtvarných prací na papíře a povedlo se nám vydlabat takovéto tři krásné halloweenské dýně :o)

Okresní kolo ve stolním tenise

Suit-Up Day

Good pupils, bad pupils

Jak se ve škole chovají žáci 6. třídy? Chodí pozdě? Běhají po školních chodbách? Žvýkají? Nebo jsou vždy připravení? Dělají domácí úkoly? Pomáhají spolužákům?

Ať tak, či tak, anglicky umějí vyjádřit leccos. A docela si skupinovou práci a následnou prezentaci užili. yes

Hello English!

V prvních dvou zářijových týdnech jsme oprášili, co umíme. Jde nám to skvěle.