TŘÍDA 7. A

Třídní učitelka:  Mgr. Daniela Krajíčková

Email:  krajickova@zscernahora.cz

Počet žáků ve třídě: 15 (8 chlapců, 7 dívek)

AKTUALITY:

10. března v 18.hodin v tělocvičně - školní akademie "To je naše šou"

19. března - Den společného umění v rámci projektu Hrdá škola

27. března - charitativní prodej - Svačinka pro dobrou věc

Svět hmyzu

V přírodopisu jsme poslední hodiny pracovali na projektu Svět hmyzu. Vytvořili jsme skupinky a každá zpracovávala jedno téma - např. stavba těla hmyzu, brouci, motýli atd. Pomocí internetu, učebnic jsme  vyhledávali informace, ze kterých jsme vytvořili prezentaci. Poslední hodinu jsme měli vědeckou konferenci, ve které každá skupinka přednesla ostatním informace, které nastudovala. Povídání před tabulí bylo pro některé z nás docela těžké, ale všichni jsme to zvládli.

Peču, vařím, smažím.......hodiny praktických činností

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

Gratulujeme Valerii k 1. místu ve školním kole a ke krásnému výsledku v kole okresním.

Den her

Tortilla plněná kuřecím masem

Jedno z našich nejpovedenějších výtvorů v hodině vaření :)

Vánoční besídka

Vánoce jsou tu a my si naše těšení zpříjemnili dárečky, cukrovím a společnými aktivitami.

Krabice od bot

I letos se naše třída zapojila do vánoční akce Krabice od bot. Podařilo se nám vybrat peníze na dva dárkové poukazy pro chlapce z dětského domova. Doufáme, že jim udělají radost.

Laboratorní práce z přírodopisu

V hodině přírodopisu nás čekala další laboratorní práce, tentokrát jsme zkoumali žížalu obecnou.Měli jsme za úkol popsat vnější i vnitřní stavbu těla, se žížalou jsme prováděli různé pokusy a odpovídali na otázky z pracovního listu.

"The Beatles II"

V pokračování výchovného koncertu o skupině Beatles jsme se dozvěděli mnoho dalších informací o této světoznámé skupině. Společně jsme si také zazpívali jeden z jejích hitů Let it be.

Halloweenská diskotéka

Školní kolo ve florbalu

Naši třídu reprezentovali Adam a  Vojta, kteří získali první místo a David s Martinem místo třetí. Gratulujeme.

Den s českou vlajkou

Okresní kolo ve stolním tenise

Krásného výsledku dosáhly Natálka a Katka Jalová (společně s dalšími děvčaty) v okresním kole ve stolním tenisu - získaly bronzový pohár. Všem zúčastněným patříi poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

"Suit- up day" - další pokračování Hrdé školy

Halloween v hodině angličtiny

Pizza - ta chutná všem.....

Podzimní pečení s jablky

Naše první hodina vaření - ovocné smoothie

Laboratorní práce z přírodopisu

Naše snaha " vypěstovat" neviditelné domácí mazlíčci byla korunována úspěchem. V senném nálevu se nám podařilo pozorovat velké množství jednobuněčných organismů - trepek velkých.