Třída 7.

Třídní aktuality:

19. března (pondělí) - třídnická hodina (7.10 hodin)
16. března - Matematický klokan - školní kolo
27. března - Košíková - školní kolo
29. března - Velikonoční prázdniny
30. dubna a 7. května - ředitelské volno
31. května - výlet Dolní Morava

 

Třídní učitelka:

 

Mgr. Renata Kabrhélová, kabrhelova@zscernahora.cz

 30 žáků:  17 chlapců,  13 dívek

 

 

My country

Naši poslední lekci v angličtině věnovanou zemi a přírodě jsme završili projektem na téma My country - The Czech Republic. Umíme popsat města, počasí, přírodu i pamětihodnosti naší vlasti.

Vánoční besídka

Předvánoční Boskovice

Štědračka   

Vánoce se blíží,a tak jsme si v praktických činnostech navodili atmosféru ne pečením cukroví, ale uvařili jsme netradiční polévku štědračku. Základem je hrách, fazole, houby, zelenina a koření.

 

 

 

Thanksgiving Day

Prezentaci v angličtině o tradičním americkém svátku Díkůvzdání nám udělala v hodině Kendra, rodilá Američanka. Seznámit se s kulturou, tradicí a historií anglicky mluvících zemí je součástí výuky cizího jazyka.

My favourite recipe

Na závět čtvrté lekce angličtiny, jejichž hlavním tématem bylo jídlo a potraviny, jsme vypracovali projekt na téma Můj oblíbený recept. Někteří přinesli kromě projektu i svoje výtvory na ochutnávku! :)

Anglický recept- apple crumble

V praktických činnostech jsme vyzkoušeli jablkový koláč podle anglického receptu.

Poruchy příjmu potravy - přednáška (Anabell)

V pátek 10. listopadu jsme měli přednášku o poruchách příjmu potravy, kterou si pro nás připravila lektorka centra Anabell.

Palačinky

Po pomazánkách jsme si připravili sladké palačinky s nutelou a meruňkovým džemem.

Můj vysněný pokoj - Vz


 

Výchovný koncert

Ve čtvrtek 12. října jsme si užili výchovný koncert s kapelou The Beatles. Dověděli jsme se nové informace o této světoznámé hudební kapele.

JÁ + TY = MY

Ve středu 27. září k nám přijely lektorky z organizace Podané ruce. Tento preventivní program byl zaměřen na vztahy ve třídě. Program se vydařil a dostali jsme pochvalu za pěkné vztahy a vzájemnou pomoc.smiley

Vaření-pomazánky

Součástí Praktických činností v 7.ročníku je výživa a příprava pokrmů. Začali jsme studenou kuchyní-pomazánkami. Z mnoha receptů jsme vyzkoušeli salámovou, vaječnou a budapešťskou.