Třída 7.

11. - 12. května - "Noc ve škole"
​31. května - výlet Dolní Morava

Mgr. Renata Kabrhélová, kabrhelova@zscernahora.cz

30 žáků:  17 chlapců,  13 dívek

Přehazovaná - okresní přebor

V úterý 17. dubna náši školu v Boskovicích reprezentovaly: Natálka, Áďa, Anďa, Klárka Z., Klárka B., Nikča a Viky. Statečný výkon, holky smiley

Kunštátská laťka

Ve středu 21. března nás reprezentovaly Adéla Holcnerová a Natálie Burgetová na atletické soutěži
ve skoku vysokém.

.

Technická olympiáda - SŠ TEGA Blansko

V úterý 20. března nás v Blansku na Technické olympiádě reprezentovali Tomáš Pařízek, Tadeáš Silnica a Martin Nedoma.

Šneci

V hodině vaření jsme se naučili další jednoduchý pokrm-šneky z lístkového těsta.

My country

Naši poslední lekci v angličtině věnovanou zemi a přírodě jsme završili projektem na téma My country - The Czech Republic. Umíme popsat města, počasí, přírodu i pamětihodnosti naší vlasti.

Předvánoční Boskovice

Štědračka

Vánoce se blíží,a tak jsme si v praktických činnostech navodili atmosféru ne pečením cukroví, ale uvařili jsme netradiční polévku štědračku. Základem je hrách, fazole, houby, zelenina a koření.

Thanksgiving Day

Prezentaci v angličtině o tradičním americkém svátku Díkůvzdání nám udělala v hodině Kendra, rodilá Američanka. Seznámit se s kulturou, tradicí a historií anglicky mluvících zemí je součástí výuky cizího jazyka.

My favourite recipe

Na závět čtvrté lekce angličtiny, jejichž hlavním tématem bylo jídlo a potraviny, jsme vypracovali projekt na téma Můj oblíbený recept. Někteří přinesli kromě projektu i svoje výtvory na ochutnávku! :)

Anglický recept- apple crumble

V praktických činnostech jsme vyzkoušeli jablkový koláč podle anglického receptu.

Poruchy příjmu potravy - přednáška (Anabell)

V pátek 10. listopadu jsme měli přednášku o poruchách příjmu potravy, kterou si pro nás připravila lektorka centra Anabell.

Palačinky

Po pomazánkách jsme si připravili sladké palačinky s nutelou a meruňkovým džemem.

Můj vysněný pokoj - Vz

Výchovný koncert

Ve čtvrtek 12. října jsme si užili výchovný koncert s kapelou The Beatles. Dověděli jsme se nové informace o této světoznámé hudební kapele.

JÁ + TY = MY

Ve středu 27. září k nám přijely lektorky z organizace Podané ruce. Tento preventivní program byl zaměřen na vztahy ve třídě. Program se vydařil a dostali jsme pochvalu za pěkné vztahy a vzájemnou pomoc.smiley

Vaření-pomazánky

Součástí Praktických činností v 7.ročníku je výživa a příprava pokrmů. Začali jsme studenou kuchyní-pomazánkami. Z mnoha receptů jsme vyzkoušeli salámovou, vaječnou a budapešťskou.