Třída 9.B devil

Třídní učitelka: Mgr. Iveta Kulíšková

Počet žáků: 23 (11 chlapců, 12 dívek)

Easter 2024

Na některé věci není člověk nikdy moc starý. ;-) Oprášili jsme dvouletá vejce a pořádně si zakouleli. Stihli jsme i "running dictation", variaci na "egg hunting" a "code cracking".

Happy Easter!

Full English breakfast

V 9. třídě se v hodinách angličtiny zaměřujeme nejen na samotný jazyk, angličtinu, ale také na poznávání kultury, tradic a zvyků. Máme za sebou studování a virtuální cestování po Spojených státech, the United Sates of America. Nově studuje a poznáváme Británii, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. Dnes jsme se rozhodli britské zvyky nejen vyzkoušet, ale tentokrát i ochutnat. První vyučovací hodinu jsme pojali jako společnou přípravu tradiční anglické snídaně. Pochutnali jsme si na smažené snídani, scrambled eggs and fried sausages and bacon. Ochutnali jsme black pudding, což je vlastně varianta našeho jelita. Ochutnali jsme také britský sýr Cheddar cheese a jako sladkou tečku jsme si dali Fudge with vanilla flavour, vanilkové karamelky. Yummy :o)

Pohádka Princ a Večernice

Wish Tree

Vyslali jsme do vesmíru naše přání, už visí na letošním stromě. Můžete hádat, které se objevuje nejčastěji. Máte jeden pokus.

Předvánoční čas

Christmas English

V časopise GATE jsme četli o tom, jak prožívají české Vánoce cizinci, kteří se v naší zemi usadili. A pak už jsme hráli hry s vánoční a zimní tematikou - scavenger hunt, word codes, Christmas quiz, bingo a taky miming game, u které jsme se nasmáli nejvíc.

Nejlíp leze do komína Filip. yes

Merry Christmas and Happy New Year.

Mikuláš

Holidays and feastdays

Hlavním tématem 3. lekce naší anglické učebnice Bloggers jsou svátky a tradice. Výstupem pak byly prezentace o vylosovaných oslavách, se kterými se můžeme setkat v anglicky mluvících zemích.

Seznámili jsme se nejen se svátky spojenými s určitým náboženstvím (Hannukah, Ramadan, Diwali), ale také s významnými osobnostmi (Martin Luther King Jr., George Washington) a historickými událostmi (Independence Day, Veterans´ Day, Juneteenth Day). Naše prezentace tak přesáhly do zeměpisu, dějepisu, výchově k občanství i informatiky.

Divadlo Radost - Krysař

Moravské zemské muzeum a Mendelianum

V pátek 6. 10. jsme se vypravili do Brna, kde nás čekaly dva programy. Prvním byla návštěva MZM, kde jsme zhlédli komentovanou výstavu nerostů. Potom nás čekal interaktivní program o genetice v Mendelianu. Akci jsme si moc užili :)

NOVÝ ROZVRH - ŠKOLNÍ ROK 2023/2024