Třída 5.A

Přeji Vám pohodové prázdniny plné jedinečných zážitků! wink

Mgr. Jana Konečná, konecna@zscernahora.cz

22 žáků: 13 chlapců, 9 dívek

Ať žijí duchové!

Klasickou divadelní scénu jsme tentokrát vyměnili za krásné prostředí boskovického hradu, kde žáci místní ZUŠ hráli, zpívali a tancovali v muzikálu Ať žijí duchové!

Tvořivé činnosti

Kdo je kluk? Kdo je holka?

Preventivní program zaměřený na problematiku dospívání.

Náš poslední den

Náš poslední den jsme si užili v pohodě, s legrací, dobrotami a hlavně SPOLU!

Děkuji všem dětem i jejich rodičům za krásné překvapení a dárky! Vždy se mi s Vámi dobře spolupracovalo a na společně prožité dva roky budu vzpomínat jen v tom nejlepším...

Výlet do Permonia

Celý den v areálu Permonia jsme si perfektně užili! Zažili jsme legraci, dobrodružství i chvilky strachu. K tomu všemu nás celý den provázelo krásné počasí.

Dopravní soutěž

Dopravní soutěž se skládala se tří částí: jízda zručnosti, test ze zdravovědy a pravidel silničního provozu. Nejúspěšnějšími byli a na 1. místě se shodně umístili: Petr Horký, Pavel Slezák a Marta Vrbková.

Projekt Podnebné pásy

Při vypracovávání projektu o podnebných pásech už jsme využili i znalosti práce s počítačem získané v předmětu informatika.

Vítání jara

Vítání jara v naší třídě patřilo již tradičně vynášení Morény a také velikonočním tradicím - barvení vajec v cibuli a pletení pomlázek.

Včelí bzučení

Výukový program Včelí bzučení jsme měli možnost navštívit přímo v naší základní škole.

Matematický klokan

V kategorii Klokánek pro 4. a 5. ročník dosáhli naši žáci velkých úspěchů a obsadili všechny stupně vítězů. 3. místo získal Dominik Baláč, 2. místo patří Davidu Foukalovi a 1. místo získala Marta Vrbková, která se stala i absolutní vítězkou celé školy.

Společenstvo průsvitných křídel

Společenstvo průsvitných křídel je název programu, který jsme absolvovali v environmentálním středisku Jezírko v Brně. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací ze života blanokřídlého hmyzu.

Přehazovaná

Bojovali jsme jako lvi, předvedli jsme výborné výkony, přesto jsme nakonec nad 5.B turnaj v přehazované těsně prohráli.

VIDA Brno

Ve čtvrtek 15. března jsme navštívili VIDA centrum v Brně. Celé dopoledne jsme si skvěle užili! Prošli jsme si celou expozici, prověřili svoje smysly ve výukovém programu Mysli na smysly a pobavila nás i science show na téma Kolo.

Školní kolo v aerobiku - 4. a 5. ročník

V kategorii dívek se na 3. místě umístila Marta Vrbková. Mezi chlapci obsadili 1. místo Dominik Baláč a Patrik Filka, 2. místo  získal Rosťa Doušek.

Skok vysoký - 4. a 5. ročník

V kategorii dívek obsadila 2. místo Kateřina Sedláková. Mezi chlapci byl z naší třídy nejúspěšnější Patrik Filka, který získal 2. místo a také Dominik Baláč na 3. místě.

Máme rádi bruslení!

Fandíme českému hokeji!!!

Lipka Brno

Program s názvem Skyto za palmami nás zavedl na daleký ostrov Borneo, kde dochází k přírodním katastrofám zejména díky "honbě" za palmovým olejem.

Historický kvíz

Nejlepšími znalci historického učiva 5. ročníku se stali členové týmu Legionáři - Alois Tesař, Petr Horký a David Foukal.

Končíme 1. pololetí!

31. ledna jsme dostávali vysvědčení za 1. pololetí školního roku. Již tradičně nám tento den zpestřili žáci 9. ročníku, kteří zahráli pohádku Šíleně smutná princezna.

Vesmírný kvíz

Nejlepšími znalci učiva o vesmíru se stali členové týmu s názvem Kosmonauti ve složení: Aneta Havlíková, Eliška Koupá, Katka Sedláková a David Foukal.

Vitaminový den

Díky projektu Ovoce do škol jsme měli opět možnost ochutnat rozmanité dobroty z ovoce a zeleniny.

Vánoční čas

Vánoce ve škole byly ve znamení tradic, zábavy a společné pohody. Nechyběla ani tradiční vycházka ke krmelci za zvířátky.

Vánoční tvoření

Návštěva knihovny

V černohorské knihovně jsme se věnovali nejen povídání o vánočních tradicích, ale také známému autorovi Josefu Ladovi.

Projekt VESMÍR

Tentokrát jsme pracovali na projektech o planetách naší sluneční soustavy.

Turnaj ve vybíjené

Drželi jsme se statečně, vítězství si ale nakonec odnesla 5. B.

Vánoční výlet do Boskovic

Výlet jsme zahájili akčně v laser areně. Pak jsme se přesunuli na náměstí, kde jsme viděli slavnostní příjezd Pána z Boskovic i šermířské vystoupení. Užili jsme si také pohled na město z radniční věže a mlsání na vánočních trzích.
Teď máme dlouho na co vzpomínat!

Přetahování lanem

V soutěži v přetahování lanem 5. A získal 1. místo Lojza Tesař, 2. místo patří Elišce Joklové a 3. se umístil Rosťa Doušek.

Čertovská škola

V naší čertovské škole jsme se trošku učili český jazyk, trošku matematiku, ale hlavně jsme hooodně soutěžili!

Christmas presentation

Vánoční hodinu si pro nás připravila Kendra, rodilá mluvčí z USA. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, tvořili jsme a také jsme zpívali koledu.

Na advent jsme připraveni!

Planetárium

Naše znalosti o vesmíru jsme podpořili návštěvou brněnského planetária. V digitáriu jsme si užili program s názvem Úžasné planety.

Listování

Tentokrát nás pobavila kniha s názvem Život k sežrání.

Zábavná informatika aneb sestavujeme počítač

Hodinu informatiky nám zpestřil Tomáš Bartek z 9. ročníku, díky kterému jsme poznali jednotlivé části počítače a navíc si je sami zkusili usadit do základové desky.

Projekt ŽIVOČICHOVÉ

Učivo přírodovědy jsme si zopakovali prostřednictvím projektů, které se nám opravdu náramně povedly.

Bylo nás pět

Na první návštěvě divadla Radost v tomto školním roce nás herci pobavili hrou s názvem Bylo nás pět, kde si dokonce někteří z nás zahráli vedlejší roli. :-)